. . Čelaď Cactaceae

Čelaď Cactaceae

Kaktusy patria z botanického hľadiska do čelade cactaceae, ktorá zahŕňa približne 300 rodov s asi 2 500 druhmi kaktusov. Prvé historické zmienky o kaktusoch sú zo 16. storočia, keď ich priviezli prví dobyvatelia amerického kontinentu. Pre európanov boli tieto rastliny veľmi zaujímavé, pretože sa žiadne takéto podobné "pichľavé" rastliny nikde na európskom kontinente nevyskytovali. Sprvu sa tieto krásne rastliny pestovali len zámkových záhradách, pretože vlastnenie takýchto rastlín bolo spojené s nemalými nákladmi na ich zaobstaranie. Postupom času sa však pestovanie týchto rastlín rozšírilo a dnes už ich môžeme nájsť skoro v každej domácnosti.

Kaktusy pochádzajú s amerického kontinentu, ale niekoľko z nich má svoju domovinu na Madagaskare a Srí Lanke. Dnes ich však môžeme nájsť vo všetkých častiach sveta kde prevláda tropické alebo subtropické podnebie.

Pestovanie kaktusov je velmi jednoduché, pretože kaktusy potrebujú k životu len minimum vody, dostatok slnka a určité teploty počas vegetácie a počas vegetačného kľudu.

späť

© PPzTT 2006 - 2008

hlavička

RODY

Astrophytum Gymnocalycium Lophophora Mammillaria Notocactus Rebutia Iné druhy fotky